Aktualności
Pieniądze rządzą nami już od dziecka
Redakcja   
sobota, 26 marca 2016 19:20

Sam widok pieniędzy lub chwilowy kontakt z nimi może wywołać u małych dzieci zachowania samolubne i antyspołeczne, ale jednocześnie zwiększyć ich wytrwałość i skuteczność przy pracy nad trudnymi zadaniami. Takie wnioski płyną z serii eksperymentów przeprowadzonych przez międzynarodowy zespół badaczy z wrocławskiego Wydziału Uniwersytetu SWPS oraz z University Illinois w Chicago i University of Minnesota.

 
NOWOŚĆ WYDAWNICZA: „WOJNA NA SŁOWA” – zapraszamy do lektury!
Redakcja   
czwartek, 04 czerwca 2015 08:00

Informujemy, że nakładem Gdańskiego Wydawnictwa Psychologicznego ukazała się kolejna ciekawa pozycja pt. „Wojna na słowa”. Jej autor - Robert Mayer - przedstawia w niej skuteczną metodę rozwiązywania konfliktów, prowadzenia dyskusji i wygrywania sporów – umiejętność, którą w starożytności nazywano sztuką. W jasny sposób opisuje zasady argumentacji, zwracając szczególną uwagę na cele i sposób konstruowania argumentów. Książka zawiera także liczne opisy wykorzystania prezentowanej wiedzy w praktyce.

 
Pokaż funkcjonalność produktu w czerni i bieli
Redakcja   
sobota, 28 marca 2015 15:49

Jak pokazują wyniki badań przeprowadzonych przez Xiaoyan Deng z Ohio State University, tendencja do nasyconych kolorami katalogów, plakatów czy ulotek reklamujących konkretne produkty, może być nieskuteczna. Okazuje się bowiem, że naszemu mózgowi bardziej pomaga skupić się na tym, co istotne, przeglądanie promowanych produktów w czerni i bieli.

 
„Subiektywna psychologia biznesu" - zapowiedź nowej książki Pawła Fortuny
Redakcja   
wtorek, 25 listopada 2014 12:08

Czy myśląc o zagadnieniach związanych z psychologią biznesu zastanawialiście się kiedyś dlaczego Polacy są podobni do kury zielononóżki? Pewnie nie. Być może zadawaliście sobie jednak pytanie o to czym się różni sprzedający od kupującego? Też nie? A może rozważaliście kiedyś czy perfekcjonizm to przekleństwo czy błogosławieństwo?

 
Nieszczęsne dojazdy
Victoria Chyczewska   
niedziela, 19 października 2014 18:42

Osoby dojeżdżające do pracy wykazują niższą życiową satysfakcję i słabsze przekonanie, że ich codzienne aktywności są warte zachodu. Z każdą dodatkową minutą podróży do miejsca zatrudnienia maleje życiowa satysfakcja. Czy może być gorzej?

 
Jeden wyjazd – wiele szkoleń
Marcin Pietraszek   
piątek, 17 października 2014 07:45

Większość firm zdaje sobie sprawę z tego, jak istotne jest aktualizowanie wiedzy i umiejętności pracowników. Problemem pozostają jednak kwestie organizacyjne – szkolenie oznacza nie tylko koszty, ale często także „odciąganie” pojedynczych pracowników od codziennych zadań. Jest jednak rozwiązanie, które pozwala ten problem ograniczyć.

 
Gdy praca staje się nałogiem
Redakcja   
środa, 13 sierpnia 2014 12:53

Osoby ambitne, zaangażowane i zdolne do poświęceń to spełnienie marzeń każdego pracodawcy. Ambicja może jednak przekształcić się w niebezpieczne uzależnienie. Z okazji Dnia Pracoholików obchodzonego 12 sierpnia, publikujemy wypowiedzi ekspertów i badania SWPS, które dają nam odpowiedzi na pytania, czym tak naprawdę jest pracoholizm i jak z nim walczyć.

 
Psychologia zarządzania, czyli jak realizować cele biznesowe dbając o psychikę pracowników
Artykuł sponsorowany   
wtorek, 10 czerwca 2014 11:17

Od kilku lat spotykając menedżerów różnego szczebla słyszę podobne pytania. Jak poradzić sobie z zespołem? Jak zmotywować ludzi do pracy? Co zrobić, gdy nie wszyscy w zespole są równo zaangażowani?  „Czarna owca w zespole”, w jaki sposób z nią postępować? Najczęstsze rozwiązania to zwolnić, wymienić pracownika, nawet przy świadomości wysokich kosztów tej operacji. Jednak czy to jedyne słuszne rozwiązanie? Literatura od dawna opisuje sposoby działań, a biegli tematu jednoznacznie wskazują, że to wyjście powinno być ostateczne. Skąd zatem takie reakcje?

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 16

Partnerzy

Psychologia Społeczna Grupa Trenerska SkillsDesigners
PTTB Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne