Wyścig na krzesłach, czyli relaks w pracy
Redakcja   
piątek, 20 lipca 2012 12:58

Przed nami kolejny długi weekend. To już piąty z siedmiu w tym roku, więc jako naród nie powinniśmy narzekać na liczbę dni wolnych od pracy. Co jednak zrobić, gdy w pracy dopada nas zmęczenie i potrzebujemy chwili wytchnienia? I czy pracodawcy myślą o tym, by zapewnić pracownikom możliwość chwilowego relaksu w miejscu pracy? Portal Pracuj.pl postanowił to sprawdzić.

Wśród uczestników konkursu Pracuj.pl, na najbardziej innowacyjny i skuteczny sposób na odpoczynek
w pracy, znalazły się tak nietuzinkowe pomysły, jak: granie we frisbee na pracowniczym korytarzu, które zdaniem uczestnika konkursu „świetnie odświeża mózg i prostuje kości”, wyścigi na krzesłach biurowych, tworzenie przestrzennych figur orgiami, a także ćwiczenia oddechowe i tzw. masaż biurowy work-site. Wśród najbardziej oryginalnych pomysłów znalazło się także: przebieranie się w pobliskiej budce telefonicznej w kostium Superwoman i niesienie pomocy osobie potrzebującej oraz stworzenie mini orkiestry we własnym samochodzie, w którym kierownica zastępuje perkusję.

Jak jednak wynika z sondy przeprowadzonej na stronie Pracuj.pl w serwisie Facebook, najczęściej odrywamy się od zawodowych obowiązków robiąc sobie przerwę na kawę (przyznała tak prawie połowa ankietowanych). Na drugim miejscu znalazł się krótki spacer na świeżym powietrzu (wskazał go co trzeci pytany), zaś dopiero na trzecim surfowanie po Internecie. Wśród propozycji sposobów na relaks w pracy znalazła się również: drzemka i załatwienie spraw prywatnych oraz słuchanie ulubionej muzyki i słodkie małe co nieco.

Na odpoczynek trzeba mieć jednak czas i przede wszystkim zgodę przełożonego. ¾ respondentów Pracuj.pl odpowiedziało, że firma w której pracują nie zapewnia pracownikom możliwości zrelaksowania się. Niemniej ci, którzy mogą chwilę odpocząć w czasie pracy mają na to stosunkowo dużo czasu. Co trzeci ankietowany wskazał bowiem, że na odpoczynek może poświęcić w pracy do pół godziny, a co piąty nawet godzinę.

Źródło: Pracuj.pl

 

Partnerzy

Psychologia Społeczna Grupa Trenerska SkillsDesigners
PTTB Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne