Zarządzanie ludźmi
Nieszczęsne dojazdy
Victoria Chyczewska   
niedziela, 19 października 2014 18:42

Osoby dojeżdżające do pracy wykazują niższą życiową satysfakcję i słabsze przekonanie, że ich codzienne aktywności są warte zachodu. Z każdą dodatkową minutą podróży do miejsca zatrudnienia maleje życiowa satysfakcja. Czy może być gorzej?

 
Jeden wyjazd – wiele szkoleń
Marcin Pietraszek   
piątek, 17 października 2014 07:45

Większość firm zdaje sobie sprawę z tego, jak istotne jest aktualizowanie wiedzy i umiejętności pracowników. Problemem pozostają jednak kwestie organizacyjne – szkolenie oznacza nie tylko koszty, ale często także „odciąganie” pojedynczych pracowników od codziennych zadań. Jest jednak rozwiązanie, które pozwala ten problem ograniczyć.

 
Gdy praca staje się nałogiem
Redakcja   
środa, 13 sierpnia 2014 12:53

Osoby ambitne, zaangażowane i zdolne do poświęceń to spełnienie marzeń każdego pracodawcy. Ambicja może jednak przekształcić się w niebezpieczne uzależnienie. Z okazji Dnia Pracoholików obchodzonego 12 sierpnia, publikujemy wypowiedzi ekspertów i badania SWPS, które dają nam odpowiedzi na pytania, czym tak naprawdę jest pracoholizm i jak z nim walczyć.

 
Zadowolenie z pracy zaczyna się od szefa
Redakcja   
czwartek, 18 lipca 2013 10:23

Pracownicy fizyczni lepiej radzą sobie w pracy, gdy są pozytywnie nastawieni do życia i mają wsparcie przełożonego, który sam daje im dobry przykład – takie wnioski płyną z badania przeprowadzonego w sopockim wydziale Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej.

 
Pracę zapewnią optymizm i wykształcenie
Redakcja   
piątek, 26 kwietnia 2013 12:11

Absolwenci szkół wyższych źle oceniają gospodarkę i sytuację na rynku pracy w Polsce. To, jak postrzegają swoje perspektywy pracy, w równym stopniu zależy od sytuacji w kraju jak i nastawienia do rozwoju kariery zawodowej. Większy optymizm poprawia ocenę sytuacji i mobilizuje do wyznaczenia bardziej ambitnych celów zawodowych – pokazały badania studentki psychologii Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej.

 
Co się zmieniło w odbiorze wizerunku pracodawcy?
Redakcja   
wtorek, 26 lutego 2013 09:50

Nie od dziś wiadomo, że employer branding to obszar, w który coraz częściej inwestowane są dodatkowe środki w wielu firmach. To, że warto potwierdzają wyniki badania Kandydat 2012, przeprowadzonego na zlecenie serwisu Pracuj.pl. Wynika z niego, że prawie połowa potencjalnych kandydatów nie zdecydowałaby się na podjęcie pracy w firmie o złej reputacji.

Opinia o pracodawcy ma największe znaczenie dla specjalistów z branży IT, a najmniej wizerunkiem pracodawcy przejmują się, co może wydać się zaskakujące, osoby zatrudnione w branżach „wizerunkowych” – w marketingu i reklamie.

 
Zwolnij w pracy
Redakcja   
poniedziałek, 13 sierpnia 2012 09:07

Pracujesz pod presją czasu? Pisząc jednego maila, myślisz już o kolejnych wiadomościach do przeczytania albo o czekających zadaniach do zrobienia i spotkaniach, na których koniecznie musisz być? A może najwyższy czas zatrzymać się i zacząć pracę zgodnie z ideą slow work? Portal Pracuj.pl postanowił sprawdzić, czy wiemy, jak pracować wolniej, ale dobrze.

 
Wyścig na krzesłach, czyli relaks w pracy
Redakcja   
piątek, 20 lipca 2012 12:58

Przed nami kolejny długi weekend. To już piąty z siedmiu w tym roku, więc jako naród nie powinniśmy narzekać na liczbę dni wolnych od pracy. Co jednak zrobić, gdy w pracy dopada nas zmęczenie i potrzebujemy chwili wytchnienia? I czy pracodawcy myślą o tym, by zapewnić pracownikom możliwość chwilowego relaksu w miejscu pracy? Portal Pracuj.pl postanowił to sprawdzić.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 3

Partnerzy

Psychologia Społeczna Grupa Trenerska SkillsDesigners
PTTB Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne