Pierwszy felieton Filipa ZIMBARDO już dostępny!
Redakcja   
czwartek, 26 września 2013 06:43

Z dumą informujemy, że na Polskim Portalu Psychologii Społecznej ukazał się już pierwszy z cyklu felietonów, które zgodził się pisać dla naszej siostrzanej redakcji sam prof. Filip Zimbardo!

Filip Zimbardo to jeden z najwybitniejszych psychologów naszych czasów, znany z przeprowadzenia słynnego eksperymentu więziennego, założyciel Kliniki Nieśmiałości, autor wielu książek, z których najbardziej znana to „Psychology and Life” (Psychologia i życie), która stanowi podstawowy podręcznik dla studentów z całego świata rozwijających swoją wiedzę w tej dziedzinie.

Philip Zimbardo zajmował się wieloma dziedzinami psychologii, z czego najbardziej znane są jego dokonania w dziedzinie psychologii społecznej oraz badania nad nieśmiałością. Zajmuje się też psychologią zła, terroryzmu i dehumanizacji. Badania te zaowocowały wydaniem w 2007 roku przełomowej książki „The Lucifer Effect: Understanding How Good People Turn Evil” (Efekt Lucyfera: Dlaczego dobrzy ludzie czynią zło?), którego polską edycję wydało w 2009 roku Wydawnictwo Naukowe PWN. W roku 2009 PWN opublikowało również książkę P. Zimbardo i J. Boyda pt. Paradoks czasu, ukazującą czas i zarządzanie nim przez pryzmat perspektyw, w których żyje współczesna jednostka i co można zrobić, żeby znaleźć lepszą perspektywę, tj. umożliwiającą dostrojenie własnego zegara psychologicznego.

Felieton pt. „Szczęśliwego życia seksualnego” poświęcony jest wpływowi, jaki na jakość naszego życia ma sfera intymna i to, jak do niej podchodzimy. Życzymy udanej lektury: http://psychologia-spoleczna.pl/zimbardo/1278-szczesliwego-seksualnego.html

 

Partnerzy

Psychologia Społeczna Grupa Trenerska SkillsDesigners
PTTB Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne