Jak oceniamy sytuację gospodarczą w naszym kraju?
Redakcja   
poniedziałek, 18 kwietnia 2011 11:56

Jak wynika z międzynarodowego badania instytutu badawczego Ipsos Global Economic Pulse Polacy znacznie gorzej oceniają sytuację ekonomiczną w swoim kraju niż oceniają ją średnio mieszkańcy innych krajów. Najwidoczniej nasza kultura „narzekania” dała o sobie po raz kolejny znać.

Według badania Ipsos Global Economic Pulse przeprowadzonego w lutym b.r.  w 24 krajach świata tylko jedna trzecia Polaków, uważa, że sytuacja w kraju jest dobra. Bardziej optymistycznie niż Polacy myślą o sytuacji ekonomicznej w swoich krajach nie tylko mieszkańcy  bogatych krajów, takich jak Arabia Saudyjska, Szwecja czy Kanada, ale także tych, gdzie dochód na mieszkańca jest niższy niż w Polsce jak np. Indie, Brazylia czy Turcja.

Jak oceniłby Pan (i) obecną sytuację ekonomiczną w swoim kraju?


Badanie Ipsos Global Economic Pulse jest realizowane przez Ipsos w 24 krajach świata (Argentynie, Australii, Belgii, Brazylii, Kanadzie, Chinach, Francji, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Węgrzech, Indiach, Indonezji, Włoszech, Japonii, Meksyku, Polski, Rosji, Arabii Saudyjskiej, RPA, Korei Płd., Hiszpanii, Szwecji, Turcji i USA), na reprezentatywnych próbach w wieku 16-64 (18-64 lat w USA i Kanadzie). Cytowane badanie zostało przeprowadzone dla Reuters w dniach 2-14 lutego 2011 r. Badanie przeprowadzono przez internet (Ipsos Online Panel).

Osoby zainteresowane uzyskaniem całego raportu, mogą kontaktować się z panią Malgorzatą Zając, Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Źródło: www.ipsos.pl

 

Partnerzy

Psychologia Społeczna Grupa Trenerska SkillsDesigners
PTTB Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne