Tomasz Witkowski rzuca wyzwanie zwolennikom NLP!
Maciej Chabowski   
sobota, 26 marca 2011 20:29

Jakiś czas temu w czasopiśmie „Polish Psychological Bulletin” ukazał się artykuł Tomasza Witkowskiego pod tytułem „Thirty-Five Years of Research on Neuro-Linguistic Programming. NLP Research Data Base. State of the Art or Pseudoscientific Decoration?”, który zdążył już oburzyć wielu zwolenników programowania neurolingwistycznego. Dziś Autor wyzywa wszystkich wyznawców NLP na pojedynek.

Aby przyjąć wyzwanie wystarczy napisać rzetelną krytykę jego artykułu i opublikować ją na łamach „Polish Psychological Bulletin” lub w czasopiśmie naukowym o podobnej pozycji. Tym samym Autor „Zakazanej psychologii” oraz kilku innych prac obalających mity psychologiczne podniósł poprzeczkę wszystkim propagatorom NLP. Poinformował bowiem, że nie będzie podejmował jakichkolwiek polemik na forach internetowych, odpowiadał na recenzje przesyłane mailem czy wypowiedzi opublikowane na łamach czasopism pseudonaukowych utrzymujących się z reklam NLP.

Ze swojej strony życzymy powodzenia wszystkim zainteresowanym tym wyzwaniem. Macie teraz Szanowni NLP-owcy swoją szansę na rzeczową i opartą na faktach polemikę. Jednocześnie jako redaktor naczelny Polskiego Portalu Psychologii Biznesu deklaruję, że w przypadku opublikowania takiej polemiki przez uznane czasopismo naukowe nie tylko poinformuję o tym na łamach naszego portalu, ale też osobiście prześlę Autorowi takiej pracy bukiet kwiatów oraz nagrodę książkową. Powodzenia! Trzymam kciuki za wszystkich, którzy podejmą się tej próby.

 

Partnerzy

Psychologia Społeczna Grupa Trenerska SkillsDesigners
PTTB Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne