Rozmowa kwalifikacyjna. O czym nie wiedzą kandydaci do pracy, czyli sekrety rekrutujących - Recenzja
Maciej Chabowski   
wtorek, 19 lutego 2013 15:11

Rozmowa kwalifikacyjna to dla wielu osób ubiegających się o posadę duży stres. Truizmem jest stwierdzenie, że warto się do niej przygotować. Mniej oczywiste jest jednak to, w jaki sposób to zrobić i na co w szczególności zwrócić uwagę. Najpewniej warto tutaj zdać się na eksperta, a takim jest bez wątpienia Angelika Śniegocka, która w swojej książce „Rozmowa kwalifikacyjna. O czym nie wiedzą kandydaci do pracy, czyli sekrety rekrutujących” może nam w tym pomóc. Tym samym pragniemy polecić Państwu zapoznanie się z II wydaniem tej publikacji, które ukazało się w tym roku nakładem Wydawnictwa OnePress.

Autorka przeprowadza nas w niej przez wszystkie najważniejsze aspekty rekrutacji pokazując, jak skutecznie odnaleźć się tak w czasie wstępnego nawiązywania kontaktu, późniejszej autoprezentacji, jak i podczas omawiania własnego doświadczenia zawodowego czy negocjowania warunków zatrudnienia. Aby lepiej zrozumieć i przyswoić poszczególne elementy całość wzbogacona została ciekawymi przykładami, a także konkretnymi pytaniami rekruterów opatrzonymi komentarzami oraz wyjaśnieniami ułatwiającymi lepsze przygotowanie się do udzielenia właściwych odpowiedzi i zachowania się w odpowiedni sposób. Wiedza ta pozwala nie tylko zidentyfikować potencjalne błędy, ale też nauczyć się, jak ich unikać. Łącznie w książce tej znajdziemy około stu różnych pytań, które usłyszeć możemy w czasie rozmowy o pracę. Są wśród nich te, które związane są z kompetencjami oraz te ukierunkowane na motywację, zaangażowanie czy dopasowanie do danej organizacji. Autorka daje nam także porcję wiedzy o samym procesie rekrutacji oraz technikach wykorzystywanych podczas rozmów kwalifikacyjnych wskazując dodatkowo na związany z tym kontekst oraz realne potrzeby biznesowe.

Książkę polecamy zarówno samym kandydatom, ale i osobom, które profesjonalnie zajmują się rekrutacją. Ci pierwsi odnajdą w niej metody na lepsze zaprezentowanie się i ułatwienie sobie znalezienia atrakcyjnej posady. Tym drugim może dać ona natomiast trochę inspiracji do skuteczniejszego weryfikowania potencjalnych pracowników.

Angelika Śniegocka - Rozmowa kwalifikacyjna. O czym nie wiedzą kandydaci do pracy, czyli sekrety rekrutujących

 

Partnerzy

Psychologia Społeczna Grupa Trenerska SkillsDesigners
PTTB Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne