Wywiady
Subiektywnie o psychologii biznesu, czyli rozmowa z Pawłem Fortuną
Maciej Chabowski   
wtorek, 17 lutego 2015 10:48

Niedawno na rynku wydawniczym ukazała się nowa książka Pawła pt. „Subiektywna Psychologia Biznesu”. O tym, co w niej napisano oraz o kondycji polskiej psychologii biznesu rozmawiał z Autorem Maciej Chabowski. Zapraszamy do lektury!

 
Ludzka Twarz Biznesu - Wywiad z Justyną Sałamaj
Maciej Chabowski   
poniedziałek, 24 lutego 2014 13:21

W dniach 21-23 listopada 2013 roku odbywała się w Lublinie II edycja konferencji „Ludzka Twarz Biznesu” poświęcona psychologii biznesu. Nasza redakcja objęła patronatem medialnym to wydarzenie. O tym skąd wziął się pomysł na tą konferencję i jak przebiegała, Maciej Chabowski rozmawiał z Justyną Sałamaj.

 
Jak trener z trenerem – wywiad z Jarosławem Holwkiem
Maciej Chabowski   
środa, 29 lutego 2012 16:44

Szkolenie dedykowane określonej firmie to dziś jedna z tych okoliczności, w których zagadnienia związane z psychologią biznesu pojawiają się najczęściej. Bardzo ważne jest więc to, w jaki sposób tego typu zajęcia zostaną przez szkoleniowca poprowadzone. O trenerów, ich kompetencje oraz prowadzone przez nich szkolenia Maciej Chabowski pytał Jarosława Holwka. Innymi słowy: trener przepytywał trenera.

 
Przywództwo w Polsce – wywiad z Jackiem Santorskim
Redakcja   
środa, 08 czerwca 2011 20:23

Jakie jest polskie przywództwo? Co liczy się w byciu prawdziwym, naturalnym liderem? Na te oraz inne tematy związane z kompetencjami naszych menedżerów Justyna Minkiewicz rozmawiała z Jackiem Santorskim.

 
Teambuilding szansą dla Twojego zespołu - wywiad z Jakubem B. Bączkiem
Maciej Chabowski   
piątek, 06 maja 2011 13:12

Integracja pracowników to w dzisiejszych czasach jedno z istotniejszych zagadnień mających realny wpływ na efektywność firmy. Nic więc dziwnego w tym, że inwestuję w nią coraz większa ilość polskich menedżerów. Jak każda inwestycja, także tego typu wydarzenie powinno się jednak zwrócić i pomóc w realizacji celów biznesowych stawianych przed zespołem. O znaczeniu integracji i teambuildingu w budowaniu relacji i motywacji pracowników Maciej Chabowski rozmawiał z Autorem książki „Psychologia eventów” – Jakubem B. Bączkiem.

 
Kobiety i mężczyźni w biznesie – wywiad z Iwoną Majewską-Opiełką
Maciej Chabowski   
poniedziałek, 04 kwietnia 2011 08:38

Ostatnie kilka lat przyniosło wiele zmian w roli kobiet w życiu społecznym. Nic dziwnego, że redefinicji uległa także ich rola w biznesie. Jakie są polskie kobiety biznesu? Co na to mężczyźni? Jak kobiety i mężczyźni radzą sobie ze współpracą i komunikacją w sytuacjach zawodowych? Na te oraz inne pytania Macieja Chabowskiego odpowiedziała Iwona Majewska-Opiełka – psycholog i doradca dla biznesu specjalizujący się w rozwoju liderów i umiejętności związanych z zarządzaniem ludźmi.

 
Parapsychologia biznesu – wywiad z dr Tomaszem Witkowskim
Maciej Chabowski   
środa, 06 stycznia 2010 09:06

Psychologia od wielu lat znajduje w biznesie szerokie zastosowanie. Z powodzeniem stosuje się ją w różnych dziedzinach. Rozwiązania oparte na psychologii pojawiają się więc w tak ważnych działaniach jak reklama, sprzedaż, zarządzanie pracownikami czy negocjacje. Niestety w wielu przypadkach, przyjmowane przez środowiska biznesowe rozwiązania mają niewiele wspólnego z profesjonalną i rzetelną wiedzą psychologiczną. Owocuje to nie tylko niższą efektywnością przyjmowanych na tej podstawie strategii, ale wielokrotnie wiąże się z nieetycznymi praktykami. Jak odróżnić hochsztaplerów od profesjonalistów? W jaki sposób uniknąć psychobzdur i wybrać realnie skuteczną wiedzę psychologiczną implikowaną do biznesu? O tym nasz redaktor naczelny Maciej Chabowski rozmawiał z dr Tomaszem Witkowskim, znanym propagatorem rzetelnej psychologii i autorem „Zakazanej psychologii”.

 
Komunikacja niewerbalna - wywiad z dr Sylwestrem Orzechowskim
Maciej Chabowski   
wtorek, 10 listopada 2009 18:36

Komunikacja niewerbalna to jeden z najczęstszych tematów „miękkich” szkoleń biznesowych. Nasz gatunek posługiwał się nią na długo przed rozwojem mowy. Właściwie odczytywana stanowi źródło cennych informacji o drugim człowieku. Odpowiednio wykorzystana ułatwia nam wpływanie na innych ludzi. Poświęcono jej wiele publikacji, a psycholodzy przeprowadzili na ten temat niezliczoną liczbę badań. Mimo to nadal panuje o niej wiele błędnych przekonań i chyba trudno o inny element zachowania, który byłby tak często źle interpretowany. Dlatego zdecydowaliśmy się porozmawiać na ten temat z ekspertem w tej dziedzinie. Rozmowę z doktorem Sylwestrem Orzechowskim z UMCS przeprowadził Maciej Chabowski.

 


Partnerzy

Psychologia Społeczna Grupa Trenerska SkillsDesigners
PTTB Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne