Recenzje
Praca z grupą szkoleniową (patronat medialny)
Maciej Chabowski   
niedziela, 19 czerwca 2016 19:07

Do naszej redakcji bardzo często trafiają książki, które związane są z codzienną praktyką oraz metodami pracy trenerów biznesu. O ile jeszcze parę lat temu profesjonalnej literatury z tego zakresu praktycznie nie było, o tyle obecnie, miewam wrażenie, że aspiracje do pisania tego typu książek mają już niemal wszyscy zajmujący się szkoleniami biznesowymi. W efekcie bardzo duża część tych publikacji jest nie tylko pełna bzdur, ale i mdła, niewnosząca nic nowego do tego, co już wcześniej napisano.

 
Coaching biznesowy – recenzja
Maciej Chabowski   
środa, 29 kwietnia 2015 12:45

Na rynku wydawniczym pojawia się w ostatnich latach coraz więcej pozycji dotyczących coachingu. Spora część tych wydawnictw odwołuje się jednak do mało wiarygodnych, a wręcz już sfalsyfikowanych koncepcji. Tym samym czytelnik zainteresowany rzetelnym źródłem informacji o tej metodzie, często stoi przed wyzwaniem znalezienia książki, która opisuje ją w sposób odwołujący się do faktycznych zjawisk i mechanizmów udowodnionych empirycznie. Dziś prezentujemy Wam publikację, której szukacie. „Coaching biznesowy” autorstwa Anne Scoular można bowiem bez wątpienia zaliczyć właśnie do tej drugiej grupy.

 
„Subiektywna psychologia biznesu” – recenzja (patronat medialny)
Maciej Chabowski   
sobota, 10 stycznia 2015 17:42

SUBIEKTYWNIE widzę przynajmniej trzy powody, dla których mogę polecić nową książkę Pawła Fortuny. Po pierwsze, lubię być zaskakiwany, a po lekturze wcześniejszych pozycji tego Autora (a i nieco niedowierzając tytułowi), spodziewałem się czegoś bardziej…obiektywnego, jednocześnie mniej osobistego. Po drugie, lubię książki, z którymi mam problem polegający na tym, jak je sklasyfikować. To bowiem oznacza, że pobudziły mnie do myślenia. A w tym przypadku sporo intelektualnej frajdy sprawił mi stan lekkiej dezorientacji, która wywołała we mnie nie tyle frustrację, ile inspirowała i zachęca do przemyśleń. Trzecim powodem jest forma. Ta zaś pozwala w tym przypadku w prosty sposób dotrzeć do wielu czytelników unikając „zaawansowanego” psychobełkotu.

 
Budowanie relacji w firmie – recenzja
Maciej Chabowski   
środa, 26 listopada 2014 10:36

Ponad rok temu trafiła do moich rąk książka „Sztuka skutecznego przywództwa” autorstwa Terry’ego R. Bacona, którą nasz portal objął patronatem medialnym. Było to jedno z bardziej inspirujących wydawnictw biznesowych, jakie czytałem ostatnimi laty. Dlatego ucieszyłem się, gdy dostałem do recenzji kolejną publikację tego autora. Jest nią książka „Budowanie relacji w firmie”, w której ponownie stara się on odpowiedzieć czytelnikom na pytanie o to, jak stworzyć zaangażowany i zadowolony zespół.

 
Sztuka skutecznego przywództwa – recenzja (patronat medialny)
Maciej Chabowski   
poniedziałek, 04 listopada 2013 08:56

W moim osobistym rankingu książek wartościowych dla czytelników pracujących w biznesie szczególnie cenię dwie kategorie. Pierwsza to dobrze napisane podręczniki naukowe zawierające dużo odniesień do praktyki z zakresu szeroko pojętego zarządzania. Pozwalają one zaktualizować wiedzę zawodową i budować efektywne rozwiązania w oparciu o sprawdzone empirycznie modele. Drugą kategorię stanowią opracowania przedstawiające ciekawe i innowacyjne koncepcje wykorzystywane przez liderów rynku oraz największe postacie ze świata biznesu. Te z kolei - mimo, że na ogół daleko im do akademickich ideałów merytorycznych – cechuje na ogół wyjątkowa moc inspirowania i motywowania do wdrażania zmian w codziennym działaniu.

 
Model biznesowy. TY - recenzja
Maciej Chabowski   
poniedziałek, 06 maja 2013 20:39

Sięgając po książkę Clarka, Osterwaldera i Pigneura myślałem, że nie znajdę w niej wiele nowych informacji o rozwoju zawodowym. Przyznaję, że powtarzające się w niemal każdej tego typu publikacji „recepty” na udaną karierę i szybki awans coraz mniej mnie zaskakują, a wręcz nudzą swoją rutynowością i banalnością.

 
Jak zaoszczędzić godzinę dziennie? - Recenzja
Maciej Chabowski   
wtorek, 19 lutego 2013 15:22

Tematyka skutecznego zarządzania sobą w czasie to jedno z częściej pojawiających się na szkoleniach zagadnień związanych efektywnością własną. Nic dziwnego, że na półkach księgarni odnaleźć można masę poradników z tego zakresu. Znaczna część z nich zawiera jednakże pewne powtarzalne i często spotykane treści i dla kogoś, kto obeznany jest z tym tematem odszukanie w nich czegoś nowego i „świeżego” może być pewnym problemem.

 
Rozmowa kwalifikacyjna. O czym nie wiedzą kandydaci do pracy, czyli sekrety rekrutujących - Recenzja
Maciej Chabowski   
wtorek, 19 lutego 2013 15:11

Rozmowa kwalifikacyjna to dla wielu osób ubiegających się o posadę duży stres. Truizmem jest stwierdzenie, że warto się do niej przygotować. Mniej oczywiste jest jednak to, w jaki sposób to zrobić i na co w szczególności zwrócić uwagę. Najpewniej warto tutaj zdać się na eksperta, a takim jest bez wątpienia Angelika Śniegocka, która w swojej książce „Rozmowa kwalifikacyjna. O czym nie wiedzą kandydaci do pracy, czyli sekrety rekrutujących” może nam w tym pomóc. Tym samym pragniemy polecić Państwu zapoznanie się z II wydaniem tej publikacji, które ukazało się w tym roku nakładem Wydawnictwa OnePress.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 4

Partnerzy

Psychologia Społeczna Grupa Trenerska SkillsDesigners
PTTB Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne